Güral Porselen’in sporsorluk yaptığı Güral Porselen Gençler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası 3-6 Kasım 2010 tarihlerinde Kütahya’da Dumlupınar Spor Salonunda yapıldı.

25 ilden 174 erkek ve 64  bayan sporcunun katıldığı Güral Porselen Gençler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasında 50 hakemimiz görev yaptı.

Müsabakaların teknik toplantısı 3 Kasım 2010 tarihinde saat 16.00’da Kütahya Öğretmen evinde yapıldı.

Müsabakalar öncesi Kütahya’ya gelen Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, 4 Kasım 2010 Perşembe günü il olarak Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti. Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyeret esnasında, Halter Federasyonu Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk, Organizasyonlar Koordinatörümüz Mehmet Zeki Erkan ve Kütahya Gençlik ve Spor İl müdürümüz Sadık Ölçer’ de hazır bulundular. Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş yaptığı konuşmada, Kütahya’ nın bir halter şehri olduğunu, oldukça başarılı halterciler yetiştirdiğini ve milli takımlara da birçok sporcular kazandırdığını belirterek bu konuda Kütahya halterine verdikleri desteklerden dolayı Vali Şükrü Kocatepe’ye teşekkür etti.

Daha sonra Gül Palas Otelde, Güral Porselen Temsilcisi Gürkan Gür, Gençlik ve Spor İl müdürü Sadık Ölçen, Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk ve Organizasyonlar Koordinatörümüz Mehmet Zeki Erkan ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Kütahya’da halterin son dönemlerde oldukça başarılı olduğunu belirterek Kütahya’da halter sporunun başarısında emeği geçen herkese ve bu müsabakaya verdikleri destekten dolayı Güral Porselen ailesine teşekkürlerini iletti.


4 Kasım 2010 tarihinde başlayan Güral Porselen Gençler Türkiye Halter Şampiyonasının açılış seramonisi aynı gün saat 14.00’ te yapıldı. Açılış seremonisine Kütahya Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Asbaşkanımız Ümit Durak, Yönetim Kurulu Üyemiz Suzi İrfanoğlu, Güral Porselen Temsilcisi Gürkan Gür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Besyo Müdürü Prof.Dr. Aslan Kalkavan ve Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk katıldılar.

3 gün boyunca süren ve oldukça çekişmeli geçen Güral Porselen Gençler Türkiye Halter Şampiyonasında kilolarında derece giren sporculara Güral Porselen tarafından çeşitli hediyeler verildi. Şampiyon olan sporcularımıza ise Güral Porselen yemek takımı hediye edildi. Ayrıca şampiyonaya katılan  hakem ve antrenörlerimiz ile tüm görev yapanlara Güral porselen tarafından birer Halter Federasyonu logolu kupa bardak hediye edildi.

Ayrıca müsabakalar sonunda Güral Porselen müsabakanın en iyi bayan ve en iyi erkek sporcusu seçildi. Müsabakanın en iyi bayan haltercisi Fatma Korkmaz seçilirken, en iyi erkek sporcusu ise Gökhan Özenoğlu seçildi. Güral Porselen müsabakanın en iyi bayan ve erkek sporcularına da Güral Porselen tarafından el işlemesi kupa hediye edildi.

BAYANLARDA DERECEYE GİREN SPORCULAR…

ERKEKLERDE DERECEYE GİREN SPORCULAR…