Antalya’da devam eden Büyükler Dünya halter şampiyonasının tamamlanmasına 3 gün kala federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, düzenlediği basın toplantısında şampiyonayı ve milli takımın durumunu değerlendirdi.

Antalya’da yapılan Büyükler Dünya Halter Şampiyonasında olimpiyat kotası için mücadele eden bayan milli takımımız olimpiyat kotası sıralamasında birinci sırada yer alıyor.

 

  

Müsabakaların büyük bir bölümünün tamamlandığı ve şu ana kadar sorunsuz bir şekilde şampiyona gerçekleştirdiklerine dikkati çeken federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, “Müsabakaların büyük bir bölümünü tamamladık. Hem sporcu katılımı hem de delagasyon anlamında rekor bir katılım var. 81 ülkeden 561 sporcu organizasyona katılıyor. Katılan tüm takımlar olimpiyat kotalarının verileceği bu şampiyonada en iyi sporcularını ülkemize getirdi. Evimizde sürekli olarak kırılan dünya rekorlarına izliyoruz. Madalyalar ülkeler arasında paylaşılıyor” diye konuştu. 

 

 


Şu ana kadar bayanlarda hedefledikleri kotayı şu an için kazandıklarını vurgulayan Federasyon başkanımız Dr.Hasan Akkuş, “Şubat ayından bu yana hem bayan hem de erkek milli takımımız için soluksuz bir hazırlık yaptık. Buraya gelemeden önce bazı hedeflerimiz vardı. Bunlardan biri bayanlarda olimpiyat kotasını maksimum düzeyde kazanmak, erkeklerde ise ilk dokuz içerisinde yer alıp madalyalar kazanmaktı. Şu ana kadar hedeflerimizi tutturduk. Son yıllardaki dünya şampiyonalarında aldığımız madalyaların fazlasını kazandık. Bayanlarda takım olarak ilk üç içinde yer alıyoruz. Erkeklerde ise bir sporcumuzun sıfır çekmesi bizi çok etkiledi. Erkek milli takımımızda ise oluşturduğumuz genç jenerasyonun meyvelerini toplamaya başlıyoruz. Gençlerimizi hemen müsabakalar sonrası kampa alarak hem Gençler Avrupa Şampiyonasına hemde 2011 yılı için hazırlayacağız” dedi.