Antalya’da devam eden Dünya Halter Şampiyonası’nın 3. gününde 62 kiloda yarışan sporcumuz Erol Bilgin ülkemize iki madalya kazandırdı.

 

 

Koparmadaki ilk hakkında 138 kilo kaldıran Bilgin, ikinci hakkı 143 kilo için çıktığı kürsüde başarılı olamadı. Üçüncü hakkında 143 kiloyu kaldırmayı başaran başarılı halterci koparmada gümüş madalyanın da sahibi oldu.

 

 

 

 

Kuzey Kore’den Un Guk Kim koparmada 147 kilo kaldırarak altın madalya alırken, Çin’den Jianjun Ding de 142 kilo ile bronz madalyayı kazandı.

 

 

 

 

Erol Bilgin, silkmedeki ilk hakkında 166 kilo ağırlığı kaldırdı. İkinci hakkında başarısız olan ve 171 kilo ağırlığı üçüncü hakkında kaldıran Bilgin, toplamda 314 kiloya ulaşarak bronz madalya aldı.

 

 

Böylece başarılı haltercimiz Bilgin, koparmada aldığı gümüş ile şampiyonayı 2 madalya kazanarak tamamladı.

 

 

 

 

Bu kategoride başarılı olan sporculara madalyalarını Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Halter Federasyonu As Başkanı Ümit Durak ve Dünya Halter Federasyonu’ndan bir yetkili taktim etti.

 

 

 

 

BÜNYAMİN PES ETMEDİ!

Koparma kategorisinde 3 hakkında da başarılı olamayan Bünyamin Sezer, yılmayarak Silkme kategorisi için podyuma geldi, ilk hakkında 150 kiloyu kaldıramayan Bünyamin ikici hakkında 150 kiloyu ardından 3. hakkında 155 kiloyu kaldırarak kendine geldi.

 

 

 

 

 

 

 


62 kilogramda madalya arayan Bünyamin Sezer’i desteklemek için babası Ahmet Sezer, annesi Nazik ve kız kardeşi Bahar’ın da aralarında bulunduğu akrabaları salonda bulundu.