Antalya’da devam eden müsabakaların ikinci gününde kürsüye üç sporcumuz çıkarken 53 kiloda yarışan Aylin Daşdelen silkme ve toplamda gümüş, koparmada ise bronz madalya kazandı.

 

Müsabakaları IWF Başkanı Tomas Ajan, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Ak Parti Sivas Millet Vekili Hamza  Yerlikaya ve Halter Federasyon Başkanımız Hasan Akkuş’da takip etti.

 

Koparmada 90 kilo ile bronz madalya kazanmasının ardından silkme mücadelesi için podyuma çıkan Aylin, İlk hakkında 115, ikinci hakkında 117 kilo kaldırdı. Son hakkında 121 kilo kaldıran milli halterci kendisinden sonra podyuma çıkan Çinli Xiaoting Chen’in 122 kiloda başarılı olması üzerine altın madalyayı kaçırdı. 
 

Koparmada 90, silkmede 121 kilo kaldıran Daşdelen, toplamda da 211 kilo ağırlığa ulaşarak, dünya ikincisi oldu. Daşdelen, şampiyonayı 2 gümüş, 1 bronz madalya ile tamamladı.

 

AYŞEGÜL UMUT VERDİ

 

53 kilo B grubunda sabah podyuma çıkan 17 yaşındaki en genç sporcumuz olan Ayşegül Çoban, koparma kategorisinde ilk iki hakkında 68 kiloyu kaldıramadı. Üçüncü ve son hakkında yine 68 kiloyu deneyen Çoban, bu kategoride on birinci oldu.

 

Silkme kategorisi için tekrardan podyuma gelen Ayşegül Çoban ilk iki hakkında 92 ve 95 kiloları rahatlıkla kaldırdı. Üçüncü hakkında 98 kiloyu deneyen Çoban başarılı olamayarak sekizinci sırada yer aldı. Toplamda 163 kilo kaldıran Çoban, B kategorisini 10. Sırada tamamladı.
 

GÖKHAN İLK 10’DA

 

56 kilo B grubunda yarışan haltercimiz Gökhan Kılıç, koparma kategorisinde ilk hakkında 112 kiloyu kaldırdı. İkinci hakkında 116 kiloyu deneyen Kılıç başarılı olamadı. Üçüncü hakkında tekrardan bu kiloyu deneyen ve kaldıran Kılıç, bu kategoriyi üçüncü sırada tamamladı.
 

Silkme kategorisinde 130 kilo için tekrardan podyuma gelen Gökhan Kılıç bu hakkında başarılı oldu. İkinci ve üçüncü hakkında 135 ve 137 kiloları deneyen Kılıç, başarılı olamayınca onuncu oldu. Toplamda 246 kiloya ulaşan Kılıç, şampiyonayı onuncu sırada tamamladı.