13-27 Eylül 2010 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Büyükler Dünya Şampiyonasının hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş ve Organizasyonlar Koordinatörümüz Mehmet Zeki Erkan, Şampiyona öncesi şampiyonanın yapılacağı Antalya Expo Center’da çalışmaları takip ettiler.

 

Şampiyonanın düzenleneceği Expo Center fuar alanında şampiyonanın yapılacağı müsabaka salonu, ısınma salonu ve antrenman salonun kuruluşunu yerinde inceleyen Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Organizatör firma olan Ayder Turizm yetkililerinden de çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

 

Federasyon Başkanımız daha sonra şampiyona öncesi çalışmalar hakkında bilgi vermek ve şampiyonaya davet etmek üzere Antalya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Prof.Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin ile görüşen Federasyon Başkanımız daha sonra Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ ı makamında ziyaret etti.

 

 

 

Antalya valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, halter dünya şampiyonasının Antalya ilinde yapılmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ülkemiz için önemli bir prestij sağlayacak olan bu şampiyonanın en güzel şekilde organize edilebilmesi için ellerinden gelen desteği göstereceklerini belirtti. Halter sporunu yakından takip ettiğini belirten Antalya valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, dünya çapında oldukça başarılı sporcularımız var. Bu şampiyona da da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı sonuçlar alacaklarına inancım sonsuz. Dedi.

 

 

Görüşmenin sonunda ise Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş günün anısına, Antalya valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ a şampiyonanın bir plaketi takdim etti.