17-27 Eylül 2010 tarihlerinde Antalya’ da düzenlenecek olan Dünya Halter Şampiyonası öncesi Federasyonumuz anlamlı bir jest yaptı.

Federasyonumuz sel felaketinin vurduğu Pakistan’ın, Dünya Şampiyonasına katılacak olan Milli takımının şampiyonadaki tüm masraflarını üstlenerek anlamlı bir destek verdi.

Halter Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Pakistan’ı vuran sel felaketinin acısını bizlerde yüreğimizde yaşıyoruz. Bu amaçla bizde destek vermek amacıyla Pakistan federasyonu ile görüştük ve ev sahipliği yapacağımız Dünya Halter Şampiyonasında ülkemize gelecek olan Pakistan Milli Takımının konaklama ücretlerini karşılayacağımızı bildirdik. Şampiyonada Pakistan’ı temsil edecek olan 4 sporcu ve antrenörlerinin tüm masrafları ülkemize ait olacaktır. Akredite ve Doping çalışmaları için kesilen ücretler ile ilgili olarak ta Dünya Federasyon Başkanımız Tomas Ajan ile bir görüşme yaptık. Kendisi de bu davranışımızı oldukça anlamlı buldu ve Uluslar arası Halter Federasyonu olarak onlar da herhangi bir ücret almayacaklarını bildirdiler.