Federasyonumuz 2010 yılı faaliyet programında yer alan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Şampiyonası Sivas ilinde başladı.

 


Yarışmaların ilk gününde bayanlar 44 kg, 48 kg, 53 kg,58 kg ve erkekler 50 kg ile 56 kg sikletlerinde madalyalar sahiplerini buldu.

İlk gün yapılan açılış seremonisi oldukça güzel görüntülere sahne olurken Sivas protokolü de açılış seremonisine tam kadro olarak katıldı.
 

 


Açılış seremonisine Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş ile birlikte Sivas Valisi Ali Kolat, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Kayhan, Sivas Milli Eğitim Müdürü Murat Taner, Sivas Çevre Orman Müdürü Hamdi Dilmen, As başkanımız Ümit Durak, Eski Judo Federasyon Başkanı Yusuf Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyemiz Suzi İrfanoğlu, Sivas Gençlik Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Kırıkkale Gençlik Spor Müdürü Lale Öztürk ve Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk katıldılar.


Açılış seremonisinde Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Sivas
Valisi Ali Kolat bire konuşma yaptılar.

 

Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, yaptığı açılış konuşmasında, Sivas ilinde organize ettiğimiz Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında organizasyon kalitemi biraz daha yükselttik. Bu yapmış olduğumuz şampiyona Avrupa ve Dünya şampiyonası ayarında bir organizasyondur. Biz Türkiye Şampiyonalarımızda dahi hep çıtayı yüksek tutup kaliteli organizasyonlar yapmaya çalışıyoruz. Eylül ayı içerisinde Antalya’ da düzenleyeceğimiz Büyükler Dünya Şampiyonasında da ülkemize yakışır bir organizasyon yapabilmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sivas ilinde düzenlemiş olduğumuz bu organizasyona katkılarından dolayı Sivas Valimize, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ile ekibine teşekkür ederim, dedi.

 

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinin sunduğu Sivas yöresine ait halk oyunları gösterisi ise açılış seremonisine renk kattı.

 

 

İLK GÜN YAPILAN YARIŞMALARIN SONUÇLARI:

Bayanlar sonuçları için tıklayınız

Erkekler sonuçları için tıklayınız