•  
  •  
  •  
  •  
  •  

İspanya’nın Valencia kentinde dün başlayan Yıldızlar Avrupa Şampiyonasının ikinci gününde 62 kg da ülkemiz temsil eden Emre Büyükünlü’den 1 gümüş, 2 bronz madalya geldi.

Emre, koparmada 112 kg ı başarıyla kaldırdı, 3. hakkında 115 kiloda başarılı olamayınca kilo farkı ile Azeri rakibine geçilerek gümüş madalya elde etti.

Silkmede ise 2. hakkında 137 kg ı kaldıran Emre, 3. hakkında 141 kg da başarılı olamadı. Emre şanssız bir şekilde silkmede de 3. lüğü elde etti.

Toplam ağırlıkta da 249 kg a ulaşan Emre Büyükünlü, ülkemize 1 bronz madalya daha kazandırmış oldu.

62 kg sporcumuz Emre Büyükünlü’de 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile şampiyonayı tamamlamış oldu.

 

 

  

62Kg Men

Koparma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

GULIYEV Firidun

25.06.1994

AZE

61.32

A

103

108

112

112

2

BUYUKUNLU Emre

28.06.1993

TUR

61.86

A

109

112

115

112

3

KARAPETYAN Vladik

22.01.1993

ARM

61.92

A

107

112

115

112

4

SADYKOV Eduard

08.01.1993

RUS

61.34

A

104

108

110

110

5

ILIE Ionut

02.01.1993

ROU

61.26

A

103

108

112

108

6

MILITOSYAN Vardan

07.03.1995

ARM

61.42

A

100

105

108

105

7

SLOWIKOWSKI Patryk

04.12.1994

POL

61.98

A

97

100

102

102

8

GRAMI Kleo

03.01.1993

ALB

59.70

B

92

96

100

100

9

MIRZOJEW Anar

17.09.1993

POL

61.74

A

95

95

98

98

10

BEJENARIU CARP Florin Catalin

15.01.1994

ROU

61.74

A

93

97

101

97

11

SARDA Alberto

28.09.1994

ITA

61.60

B

88

91

93

91

12

PUPALIS Evaldas

12.08.1993

LTU

61.70

B

87

90

90

90

13

SANCHEZ Jose J.

04.09.1994

ESP

61.42

B

83

88

91

88

14

SEDERINO Andrea

30.04.1993

ITA

61.02

B

82

86

86

86

15

TAGHIZADE Jeyhun

13.08.1995

AZE

60.10

B

85

85

90

85

16

NEJS Rihards

07.02.1996

LAT

60.48

B

85

89

89

85

17

HUSEN Mohamad

04.12.1993

ISR

60.82

B

83

87

87

83

18

GREBERS Ritvars

03.01.1994

LAT

61.00

B

75

80

84

80

19

POCIUS Tadas

01.03.1994

LTU

61.66

B

80

83

83

80

PETERSEN Jimmie

16.02.1996

DEN

61.62

B

84

84

84

 

Silkme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

KARAPETYAN Vladik

22.01.1993

ARM

61.92

A

136

141

146

141

2

GULIYEV Firidun

25.06.1994

AZE

61.32

A

135

140

145

140

3

BUYUKUNLU Emre

28.06.1993

TUR

61.86

A

132

137

141

137

4

SADYKOV Eduard

08.01.1993

RUS

61.34

A

130

134

139

134

5

MILITOSYAN Vardan

07.03.1995

ARM

61.42

A

130

135

135

130

6

ILIE Ionut

02.01.1993

ROU

61.26

A

120

127

127

127

7

MIRZOJEW Anar

17.09.1993

POL

61.74

A

118

122

126

122

8

SLOWIKOWSKI Patryk

04.12.1994

POL

61.98

A

118

122

127

122

9

NEJS Rihards

07.02.1996

LAT

60.48

B

107

111

116

116

10

GRAMI Kleo

03.01.1993

ALB

59.70

B

115

120

120

115

11

BEJENARIU CARP Florin Catalin

15.01.1994

ROU

61.74

A

112

119

119

112

12

TAGHIZADE Jeyhun

13.08.1995

AZE

60.10

B

100

110

116

110

13

SARDA Alberto

28.09.1994

ITA

61.60

B

105

107

110

110

14

SANCHEZ Jose J.

04.09.1994

ESP

61.42

B

102

107

112

107

15

HUSEN Mohamad

04.12.1993

ISR

60.82

B

106

106

110

106

16

POCIUS Tadas

01.03.1994

LTU

61.66

B

100

105

105

105

17

PUPALIS Evaldas

12.08.1993

LTU

61.70

B

105

110

112

105

18

PETERSEN Jimmie

16.02.1996

DEN

61.62

B

104

108

111

104

19

GREBERS Ritvars

03.01.1994

LAT

61.00

B

102

102

106

102

20

SEDERINO Andrea

30.04.1993

ITA

61.02

B

100

107

107

100

 

Toplam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

KARAPETYAN Vladik

22.01.1993

ARM

61.92

A

112

141

253

2

GULIYEV Firidun

25.06.1994

AZE

61.32

A

112

140

252

3

BUYUKUNLU Emre

28.06.1993

TUR

61.86

A

112

137

249

4

SADYKOV Eduard

08.01.1993

RUS

61.34

A

110

134

244

5

ILIE Ionut

02.01.1993

ROU

61.26

A

108

127

235

6

MILITOSYAN Vardan

07.03.1995

ARM

61.42

A

105

130

235

7

SLOWIKOWSKI Patryk

04.12.1994

POL

61.98

A

102

122

224

8

MIRZOJEW Anar

17.09.1993

POL

61.74

A

98

122

220

9

GRAMI Kleo

03.01.1993

ALB

59.70

B

100

115

215

10

BEJENARIU CARP Florin Catalin

15.01.1994

ROU

61.74

A

97

112

209

11

NEJS Rihards

07.02.1996

LAT

60.48

B

85

116

201

12

SARDA Alberto

28.09.1994

ITA

61.60

B

91

110

201

13

TAGHIZADE Jeyhun

13.08.1995

AZE

60.10

B

85

110

195

14

SANCHEZ Jose J.

04.09.1994

ESP

61.42

B

88

107

195

15

PUPALIS Evaldas

12.08.1993

LTU

61.70

B

90

105

195

16

HUSEN Mohamad

04.12.1993

ISR

60.82

B

83

106

189

17

SEDERINO Andrea

30.04.1993

ITA

61.02

B

86

100

186

18

POCIUS Tadas

01.03.1994

LTU

61.66

B

80

105

185

19

GREBERS Ritvars

03.01.1994

LAT

61.00

B

80

102

182

PETERSEN Jimmie

16.02.1996

DEN

61.62

B

104