Dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli haltercimiz ve şu an Asbaşkanımız Naim Süleymanoğlu, gençlere önemli nasihatlerde bulunarak, “sigara ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak durun” dedi.

Haltere Bulgaristan’da 9 yaşında başladığını vurgulayan Naim Süleymanoğlu, ”Haltere çok küçük yaşta başladığım için başka bir spor düşünemiyorum. Herhangi bir başka meslek dalı da düşünemiyorum. Hayatım sporla geçti. Çünkü sporu çok seviyorum. Genellikle sporda başarılı olduğuma inanıyorum. Spor belli bir yaşa kadar yapılabiliyor. Ben de bir yerde bırakmak zorunda kaldım. Bildiklerimi ve tecrübelerimi gençlere aktaracağım” diye konuştu.

Gençlere nasihatte bulunan Asbaşkanımız Süleymanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Herkes spor yapmalıdır. Sporda mutlaka başarılı olunacak diye bir şey yok. Herkes altın madalya kazanamaz, ama spor yapan her zaman daha zinde olur. Gençler sigara ve alkol gibi bazı maddelerden uzak durmalı. Bunun karşılığında da spor yapmalılar. Özellikle performans artırıcı yasak maddelerden uzak dursunlar. Sporu da sürekli hale getirsinler. Ben günde 8 saat antrenman yaparken sporu birden bırakınca fazla kilo aldım ve sağlık sorunları yaşadım. Bu nedenle sorun yaşamamak için sporu bir yaşam haline dönüştürmemiz gerekiyor. Ben böyle yapamayınca sorunlar yaşadım. Oysa sporu günlük yaşamın içinde sürdürmeliydim.”