Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 30.yılı Yıldızlar Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası 19-21 Mart 2010 tarihlerinde Van ilinde yapıldı.

Türkiye genelinden 25 ilden 64 bayan, 176 erkek toplam 240 sporcunun iştirak ettiği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 30.yılı Yıldızlar Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası Van ilindeki olumsuz hava şartlarından dolayı Ankara ve İstanbul uçaklarının kalkamaması nedeni ile gecikmeli olarak başladı.


Müsabakanın teknik toplantısı 19 Mart 2010 Cuma günü saat 14.00’te Halk Eğitim toplantı salonunda yapıldı. Toplantının arkasından saat 15.00’te açılış seremonisi ile müsabakalara başlanıldı. Açılış seremonisine Van valimiz sayın Münir Karaloğlu, vali yardımcımız sayın Halil Berk, Gençlik ve spor il müdürümüz sayın Ahmet Sancar, As başkanımız sayın Ümit Durak, Yönetim kurulu üyemiz sayın Suzi İrfanoğlu, Genel Sekreterimiz Zeki Öztürk, Van ASKF Başkanımız Cengiz Polater ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. Müsabakanın açılış seremonisinde Van Valimiz sayın Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor İl müdürümüz sayın Ahmet Sancar ve asbaşkanımız sayın Ümit Durak birer konuşma yaptılar.


Van yöresine ait oyunları ile Van Halk eğitim merkezi Halk Oyunları ekibi açılış seremonisine büyük renk kattılar.
Daha sonra As başkanımız sayın Ümit Durak, günü anısına açılış seremonisine katılan Van Valimize, Vali Yardımcımıza, İl Emniyet Müdürümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Devlet Hastanesi Başhekimimize ve Van Halter İl Temsilcisine birer plaket takdim ettiler.

 


 

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, kilolarında 1. olan sporculara da Van ASKF tarafından yarım cumhuriyet altını verildi.


Müsabakaların ikinci gününde Sabah Sütçü Kenan Kahvaltı salonu tarafından tüm hakem ve federasyon görevlilerine kahvaltı verilirken, akşam da Serhat Eğitim Kurumları tarafından tüm hakem, antrenör, idareci ve sporcularımıza bir akşam yemeği verildi.