Halter Antrenör gelişim semineri 03-06 Şubat 2010 tarihleri arasında Alanya Alaiye otelde yapıldı. 4 gün süren seminer de antrenörlerimize teorik ve uygulamalı olarak bir çok konu hakkında bilgiler verildi. 77 antrenörümüzün iştirak ettiği 2010 antrenör gelişim seminerinde Federasyon başkanımız Dr. Hasan AKKUŞ’ un da katıldığı hakemlerimiz ile birlikte ortak oturum da gerçekleştirildi.


Seminere Asbaşkanlarımız Ümit Durak ve Berkant Gören’de iştirak ettiler.


Seminerin ilk gününde antrenörlerimizi ziyaret ederek başarılar dileyen Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tomrak, halter sporunun ülkemiz sporu için önemine değinerek halter sporunun bu büyük başarılarında büyük katkıları bulunan antrenörlerimize emeklerinden dolayı teşekkür etti.


 


Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, antrenörlerimiz ile yaptığı toplantı da ise 2009 yılını değerlendirerek, yapılan çalışmaları ve elde edilen başarılar hakkında bilgiler verdi. 2009 yılının Türk halteri açısından oldukça başarılı geçtiğini belirten federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, 2010 yılında ise çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağımıza değinerek Antalya ilinde yapılacak olan Büyükler Dünya Şampiyonasının Türk halteri için oldukça önemli olduğunu belirtti. Federasyon başkanımız Dr. Hasan AKKUŞ, bir müjdeli haber daha vererek 2011 Büyükler Avrupa Şampiyonasının organizasyonunu da Türkiye’ ye aldıklarını ve Antalya’da yapılacağını belirtti.Antrenörlerimizin sorunlarını da dinleyen Federasyon başkanımız Dr. Hasan AKKUŞ, 2010 yılında yapılacak olan tüm şampiyonalarda antrenörlerimize başarılar diledi.