Halter hakem gelişim semineri 03-06 Şubat 2010 tarihleri arasında Alanya Alaiye otelde yapıldı. 4 gün süren seminer de hakemlerimize teorik ve uygulamalı olarak bir çok konu hakkında bilgiler verildi. 73 hakemimizin iştirak ettiği 2010 hakem gelişim seminerinde Federasyon başkanımız Dr. Hasan AKKUŞ’ un da katıldığı Antrenörler ile birlikte ortak oturum da gerçekleştirildi.


 

Seminerin ilk gününde hakemlerimizi ziyaret ederek başarılar dileyen Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tomrak, halter sporunun ülkemiz sporu için önemli bir branş olduğunu ve elde edilen büyük başarılar ile ülke tanıtımına da büyük katkı sağladığını söyledi. Tomrak, Halter sporunun elde ettiği bu büyük başarılarda hakemlerimizin de önemli katkıları bulunduğunu belirterek hakemlerimize teşekkür etti.


 


Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, hakemlerimizle yaptığı toplantı da ise 2009 yılını değerlendirerek, yapılan çalışmaları ve elde edilen başarılar hakkında bilgiler verdi. 2009 yılının Türk halteri açısından oldukça başarılı geçtiğini belirten federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, 2010 yılında ise çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağımıza değinerek Antalya ilinde yapılacak olan Büyükler Dünya Şampiyonasının Türk halteri için oldukça önemli olduğunu belirtti. Federasyon başkanımız Dr. Hasan AKKUŞ, bir müjdeli haber daha vererek 2011 Büyükler Avrupa Şampiyonasının organizasyonunu da Türkiye’ ye aldıklarını ve Antalya’da yapılacağını belirtti. Hakemlerimizin sorunlarını da dinleyen Federasyon başkanımız Dr. Hasan AKKUŞ, 2010 yılında yapılacak olan tüm şampiyonalarda hakemlerimize başarılar diledi.