Federasyonumuz 2009 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası ve bu yıl ilk defa gerçekleştirilen Mastırlar Türkiye Şampiyonası 11-12-13 Aralık 2009 tarihlerinde Alanya’ da yapıldı.

27 ilden toplam 291 sporcunun iştirak ettiği şampiyonanın Teknik toplantısı 10 Aralık 2009 tarihinde Azalea Apart Otel’ de yapıldı.


Müsabakanın teknik toplantısına Federasyon başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Federasyon Genel Sekreterimiz M. Zeki Öztürk, Azalea Otel Sahibi Turgut Ay ve Merkez Hakem Komitesi sekreterimiz Telat Özkaya katıldılar.Müsabakaların ilk günü olan 11 Aralık 2009 tarihinde saat 15.00’te müsabakaların açılış seramonisi gerçekleştirildi. Açılış seremonisine Halter Federasyon Başkanımız Dr. Hasan Akkuş, Asbaşkanımız Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Naim Süleymanoğlu, Asbaşkanımız Ümit Durak, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Halil Mutlu, Yönetim Kurulu Üyemiz Suzi İrfanoğlu, Genel Sekreterimiz M. Zeki Öztürk, Alanya protokolü ve çok sayıda basın mensubu katıldı.12 aralık 2009 tarihinde İlk defa yapılan Mastırlar Türkiye Şampiyonası oldukça renkli görüntülere sahne oldu. 18 mastır sporcumuzun yarıştığı müsabakalarda Mastır sporcularımız kıyasıya yarıştılar.


3 gün süren müsabakalarda birçok Avrupa ve Dünya Şampiyonu haltercimiz yarışırken, erkekler 62 kg da yarışan milli haltercimiz Muhammet Koçum silkmedeki 142 kg lık kaldırışı ile Yıldızlar Türkiye rekorunu kırdı.
Bayanlar sonuçları için aşağıdaki linke tıklayınız.


Erkekler sonuçları için aşağıdaki linke tıklayınız.


Mastırlar sonuçları için aşağıdaki linke tıklayınız.