Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halter Federasyonu’nun organizasyonunda gerçekleştirilecek olan ve Antalya’nın ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Halter Şampiyonasına  hazırlanan Türk delegasyonu Güney Kore’nin başkenti Seul’de sunumunu gerçekleştirdi.

 


 


2010 yılında Antalya’nın ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Halter Şampiyonasının gelişim rapor sunumu, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş tarafından yapıldı. Dünya Halter Federasyonu Başkanlığına verilen raporda şampiyonanın hazırlık aşamaları teknik detayları ile anlatıldı.


 


Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş’un yaptığı konuşmanın ardından bir görsel sunum izlettirilerek, şampiyona ile ilgili son durum anlatıldı.


 


 


Görsel sunumun ardından Dünya Halter Federasyonu Asbaşkanı sıfatıyla söz alan Dr. Hasan Akkuş, bu heyecanı Türkiye’nin ve dünyanın turizm merkezlerinden biri  olan Antalya’da yaşayacak olmanın mutluluğunu ifade ederek, Türkiye’ye ve Türk halterine yakışan bir organizasyon gerçekleştireceklerini kaydetti. Dünya Halter Federasyonu (IWF) Başkanı Tamas Ajan ve yönetim kurulunun sorularını da cevaplayan Başkan Hasan Akkuş katılımcılardan yoğun bir alkış ve teşekkür aldı.

 


 

Sunuma, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan, Halter Federasyonu Asbaşkanı Ümit Durak ve milli takım antrenörleri katıldı. Ayrıca sunuma katılan ülkelere Halter Federasyonu tarafından çeşitli hediyeler verildi.