Türkiye Halter Federasyonu Antrenör Vize Gelişim ve Doping semineri Antalya’da sona erdi. Antalya Konyaaltı Megasaray Otelde gerçekleşen seminere Türkiye genelinden 200’ün üzerinde katılım sağlandı.

Seminerin kapanışı konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, çok güzel bir seminer gerçekleştirdiklerini belirterek, “Özellikle doping konusundaki oturumumuz çok verimli geçti. Sayın hocamız Mehmet Yoğurtcuoğlu antrenörler arkadaşlarımıza faydalı bilgiler aktardı. Halter ailesi olarak bir yılı geride bırakıyoruz. Önümüzde olimpiyatlar var ve bizim 3 erkek 3 bayan kota şansımız devam etmekte. Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. 2024 yılında yapacağımız müsabakalarda birtakım değişiklikler gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Müsabakaların daha sağlıklı, daha güzel olmasını istiyoruz ve çalışmalarımız devam ediyor. Biz hep birlikte güçlüyüz. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Seminer sonunda Türkiye Şampiyonalarında ilk ona giren kulüplere federasyon plaketi, antrenörlere ise katılım belgesi Türkiye Halter Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verildi.