Türkiye Halter Federasyonu Antrenör vize gelişim ve Doping semineri Antalya’da başladı. Antalya Konyaaltı Megasaray Otelde gerçekleşen seminere Türkiye genelinden 200’ün üzerinde katılım sağlandı.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, 2023 Yılının genel bir değerlendirmesini yaptı. Özellikle Avrupa’da Türk sporcuların önemli başarılara imza attığını dile getiren Talat Ünlü, Konya TOHM ‘da gerçekleştirilen Avrupa Halter Kampı hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Türk halterinin büyük bir aile olduğunu ifade eden Talat Ünlü şunları söyledi:

“Biz halter ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Halter bizim sporumuz. Birçok kişi halterden ekmeğini kazanmakta. Çalışan arkadaşlarımızın emeğine her zaman saygı duymalıyız. Uluslar arası alanda yıldızlar ve gençler düzeyinde önemli başarılara imza attığımızı düşünüyorum. Hedefimiz ülkemizi her zaman en iyi şekilde temsil etmektir. Biz bildiğiniz üzere Avrupa Şampiyonasını Antalya’da yapacaktık. IWF ve EWF Başkanlarımız ile  yaptığımız görüşmeler sonrasında bu organizasyonu iade ettik. Her iki başkan önümüzdeki dönemde Türkiye’de organizasyonlar yapmayı düşündüklerini dile getirdi. Halter federasyonu olarak dopingle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Bu konuda bizimle işbirliği içerisinde olan herkese teşekkür ediyorum. Sayın arkadaşlarımız federasyon olarak bir yenilenme içerisindeyiz. Federasyonumuzu yeni binasına taşıdık. Federasyonumuzun tam 62 yıl sonra bir tabelası oldu ve bu beni çok mutlu etti. Sporu seven ve her zaman yanımızda olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak’a, Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya, Genel Müdürümüz Ömer Altunsoy’a bizleri desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Seminerin ilk panelinde Çağrı Nazik, Meliha Sarıkoca Halter Branşında Çabukluk ve Çeviklik ile ilgili katılımcılara sunum gerçekleştirdi.