Avrupa Halter Federasyonu (EWF) 2024 yılında Büyükler Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılmasına karar verdi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü’nün girişimleri neticesinde Büyükler Avrupa Şampiyonası ev sahipliği için yapılan başvuru dosyası EWF tarafından büyük beğeni kazandı.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Avrupa Halter Federasyonu organizasyonun 17-28 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Antalya’da yapılmasına karar verdi.

Türkiye Halter Federasyonu’nun daha önceki yıllarda da birçok önemli halter etkinliği düzenlediğine değinen EWF resmi web sayfasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“2002 ve 2012’de Avrupa Halter şampiyonalarının yanı sıra 2001 ve 2010’da Dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapmış olan Antalya’ya dönmekten hepimiz heyecan duyuyoruz. destinasyon, oteller içerisinde eğitim ve yarışma alanları sağlayarak katılımcılara oldukça konforlu koşullar sağlayacaktır.”

EWF Başkanı Antonio Conflitti ise yaptığı açıklamada, “EWF, Türkiye Halter Federasyonu’nu 2024’te böylesine prestijli bir Olimpiyat eleme etkinliğine ev sahipliği yaptığı için tebrik ediyorum” diye konuştu.

ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, 2024 Büyükler Avrupa Şampiyonasının önemine değinerek, “ Arkadaşlarımız ile çok detaylı bir sunum dosyası ile başvurumuzu yaptık. Bu doğrultuda bize destek veren bakanımıza, bakan yardımcılarımıza teşekkür ederiz. Paris Olimpiyatları öncesi son kota müsabakası olması nedeniyle bizim için çok önemli. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp, bu büyük organizasyonu her anlamda yüzümüzün akıyla tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.