Federasyonumuz 2019 yılı faaliyetlerinden olan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası açılış seremonisi Antalya’nın kemer ilçesinde Bahri Tanrıkulu Spor Salonunda başladı. Şampiyonaya 45 ilden 412erkek ve 247 bayan olmak üzere toplam 659 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası açılış seremonisine, Halter Federasyonu Başkanımız Tamer Taşpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ,Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe,Halter Federasyon Başkan Vekili Mevlüt Ataseven sporcular, sporcu velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehter takımı ve sporcuların salona gelmesi ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Programın devamında konuşan Halter Federasyonu Başkanımız Tamer Taşpınar, şampiyonanın Kemer’de yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Kemer’de oldukça güzel karşılandıklarını ve vatandaşların oldukça misafirperver ve samimi olduklarına değinen Taşpınar, “Halter federasyonumuz 8-15 Mart 2019 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde yapılan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonasında rekor kırarak toplam 20 madalya aldık bu tarihi başarının planlı bir çalışma döneminin sonucu olduğunu ve bu tarihi başarının yüce milletimize hediye ettiğimizi belirterek nice yeni başarılara imza atacaklarını söyledi.

Programda konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, büyük bir organizasyona ev sahiplik ettiklerini ve bu yüzden oldukça mutlu olduklarını belirtti. Devletimizin ilimizde yapmış olduğu spor tesisleri ile de önemli bir konuma gelmiştir” şeklinde konuştu.

Şampiyonanın ilk gününde yarışmacılar dereceye girmek için ter döktü. 4 gün sürecek yarışmanın ilk gününde dereceye giren yarışmacılara madalyaları takdim edildi. Tören sonunda Halter Federasyonu Başkanı Taner Taşpınar protokole plaket taktim etti.

1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (10) 1 (11) 1 (12) 1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5)