Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) çalışmalarını sürdüren Erkek Halter Milli Takım kampını ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu, Eryaman TOHM’da çalışmalarını sürdüren sporcu, antrenör  ile bir araya geldi. Sporcu ve antrenörlerle sohbet eden Bakan Kasapoğlu, Erkek Milli Takım Kampının ilgili olarak Türkiye Halter Federasyonu Başkan vekili Mevlüt Ataseven’den bilgi aldı. Sporcularımızla sohbet eden Bakan Kasapoğlu, Erkekler Milli Takım Teknik Direktörü Raif Özel ile Milli takım çalışmaları Hakkında bilgi aldı .

Bakan Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi çok ümitli olduklarını belirterek, “Olimpiyatlarda bayrağımızın dalgalanması ve İstiklal Marşı’mızın okunması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’de spor kültürü ve algısının derinleşmesinin önemini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Tesislerimizin, halkımız tarafından kadın, erkek, genç, yaşlı demeden kullanılması çok önemli. Bunun emarelerini de görüyoruz. Ana branşlardaki çalışmalarımız, yüzme projemiz… Vatandaşlarımızdan gördüğümüz ilgi, ülkemizin yarınları açısından ümit verici. Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve teknik heyetlerimizi ziyaretlerimiz devam edecek. Olimpiyatlarda bayrağımızın dalgalanması ve İstiklal Marşı’mızın okunması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkan vekili Mevlüt Ataseven’de, Bakan Kasapoğlu’a ziyareti nedeniyle teşekkür etti.

WhatsApp Image 2019-07-27 at 12.13.54 WhatsApp Image 2019-07-27 at 12.17.25 WhatsApp Image 2019-07-27 at 12.18.01 (1) WhatsApp Image 2019-07-27 at 12.18.01